Wakacje i ferie

Serdecznie zapraszamy do Szkoły Odkrywców na pełne niespodzianek i naukowych przygód półkolonie zimowe. Oferta skierowana jest zarówno do uczniów Szkoły Odkrywców, jak też dzieci uczęszczających do innych placówek, które pragną przeżyć niezapomniane ferie. Na nasze półkolonie zapraszamy dzieci w wieku od 5 do 10 lat (dzieci urodzone w latach 2012-2017).

Na zbliżające się ferie przygotowaliśmy również ofertę zajęć językowych z języka angielskiego z Native Speakerem. Zajęcia są doskonałym połączeniem zabawy i nauki języka angielskiego. Warsztaty językowe będą się odbywały przez cztery dni w tygodniu, w blokach 2x45 minut i będą ściśle powiązane z motywem przewodnim każdego turnusu.


OFERUJEMY 2 PAKIETY:

PAKIET PODSTAWOWY, czyli półkolonie tematyczne  - (5 dni) koszt 525 zł

PAKIET ROZSZERZONY, czyli  półkolonie tematyczne oraz  zajęcia językowe z Native Speakerem (4 dni po 90 minut zajęć) w SUPER cenie! (5 dni) koszt 525 zł + 240 zł = 765 zł (koszt jednej lekcji j. angielskiego to tylko 30 zł)

 

TURNUS I 

WYPRAWA DO KRAINY LODU

13-17.02.2023 r.

Zimna Skandynawia przywita uczestników półkolonii w kraju ognia i lodu. Odwiedzimy gejzer Geysir i sprawdzimy, dlaczego gorące źródła wybuchają. Będziemy podziwiali norweskie fiordy, staniemy się świadkami zjawiska białych nocy. Spróbujemy pokonać drogę trolli, która jest uznawana za najbardziej stromą w Europie. Odwiedzimy Beerenberg - jedyny czynny wulkan w Norwegii, a w naszym laboratorium chemicznym doprowadzimy do erupcji samodzielnie przygotowanych wulkanów. Przygotujemy norweskie desery: pudding królowej Maud i kransekake. Wykonamy biżuterię oraz breloki w iście skandynawskim stylu.

 

TURNUS II  

AHOJ PRZYRODO!

20-24.02.2023 r.

Wszystkich młodych przyrodników i odkrywców zapraszamy do odkrywania tajemnic fascynującego świata przyrody.  Dowiemy się ponadto jak chronić przyrodę - wykonamy oczyszczalnię wody oraz cytrynową baterię. Zbudujemy także obserwatorium meteorologiczne, zasadzimy zielniki i będziemy przyglądać się, jak rosną rośliny. Stworzymy dzieła sztuki z recyklingu. W naszej kuchni upieczemy przepyszne ciasto „leśny mech” oraz wykonamy galaretkowe arbuzy. Założymy hodowlę rozwielitek oraz zbudujemy terrarium dla patyczaków. W naszym feryjnym studiu telewizyjnym nakręcimy program przyrodniczy.

 

W programie:

 • ciekawe blok tematyczne
 • zajęcia sportowe
 • fascynujące eksperymenty
 • zajęcia plastyczno – konstrukcyjne
 • warsztaty kulinarne
 • zajęcia z robotami
   

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

 • Półkolonie będą się odbywały w dni robocze, w godz. 8:00 - 17:00. 
 • Zachęcamy do wykupienia przygotowywanych na miejscu obiadów (18 zł/dzień) lub całodziennego wyżywienia (25 zł/dzień).
 • Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: biuro@szkola-odkrywcow.pl Prosimy o przesłanie danych dziecka (imię, nazwisko i data urodzenia) oraz podanie wybranego terminu półkolonii i pakietu.

 

Serdecznie zapraszamy!

Szkoła Józefosław Mysiadło Piaseczno Konstancin

facebook