Wakacje i ferie

Szanowni Rodzice,

wielkimi krokami zbliża się wyczekiwany przez dzieci okres wakacyjny. W związku z tym wszystkie dzieci w wieku od 6 do 10 lat (dzieci urodzone w latach 2014-2018) zapraszamy do Szkoły Odkrywców na pełne niespodzianek i naukowych przygód półkolonie. Nasza oferta skierowana jest zarówno do uczniów Szkoły Odkrywców, jak też dzieci uczęszczających do innych placówek, które pragną przeżyć niezapomniane wakacje. Przyjmujemy także zapisy na pojedyncze dni, a nie tylko na pełne tygodnie.  

Przygotowaliśmy również ofertę zajęć językowych z Native Speakerem. Zajęcia te są ściśle powiązane z motywem przewodnim każdego turnusu, przez co są doskonałym połączeniem zabawy i nauki języka angielskiego. Warsztaty prowadzimy w małych grupach, w blokach 2 x 45 minut dziennie, przez cztery dni w tygodniu (zajęcia będą się odbywały w trakcie wszystkich tygodni, oprócz turnusu IX - w terminie 19-23.08.2024 r.). 


OFERUJEMY 2 PAKIETY:

PAKIET PODSTAWOWY, czyli półkolonie tematyczne  (5 dni) koszt 690 zł. Przy zapisywaniu dziecka na pojedyncze dni - opłata wynosi 170 zł za każdy dzień.

PAKIET ROZSZERZONY, czyli  półkolonie tematyczne oraz  zajęcia językowe z Native Speakerem (4 dni po 90 minut zajęć) w SUPER cenie! Koszt jednej 45-minutowej lekcji j. angielskiego to tylko 35 zł. Koszt półkolonii z j. angielskim - (5 dni) 690 zł + 280 zł = 970 zł. Przy zapisywaniu dziecka na pojedyncze dni - opłata wynosi 240 zł za każdy dzień.

W programie:

  • ciekawe bloki tematyczne
  • zajęcia sportowe
  • fascynujące eksperymenty
  • zajęcia plastyczno – konstrukcyjne
  • warsztaty kulinarne
  • zajęcia z robotami

 

TURNUS I   24-28.06.2024

Z kamerą wśród zwierząt 

Wybierzemy się w podróż dookoła świata, aby poznać warunki życia oraz zwyczaje najbardziej charakterystycznych zwierząt na świecie. Wyprawę zaczniemy od położonej najdalej Antarktydy, gdzie będziemy obserwować lamparty morskie. Kierując się na wschód, obiektyw naszej kamery skierujemy na jaskółkę morską. Sprawdzimy, gdzie żyje to zwierzę, czym się odżywia i czy jest przyjazne dla ludzi. Stąd już tylko rzut beretem, by dotrzeć do Azji. Przyjrzymy się stadu jenkowa błotnego i odkryjemy tajemnicę jego zębów. Sprawdzimy, czy żółwiak tójpazurzasty rzeczywiście ma trzy pazury. Wyprawa na Madagaskar pozwoli nam przyjrzeć się z bliska życiu gekona ogonolistnego. Na zajęciach plastycznych postaramy się wykonać jego podobiznę właśnie z liści. Przygotujemy przepyszny deser z wykorzystaniem czekolady. Naszą wyprawę zakończymy spotkaniem z nietoperzem morskim. Postaramy się rozszyfrować zagadkę, dlaczego nietoperz ma usta w czerwonym kolorze. Jeżeli kochasz zwierzęta, nigdy wcześniej nie spotkałeś się z nazwami tych stworów, jesteś ich cierpliwym i bystrym obserwatorem, to będzie dla Ciebie niezapomniana przygoda!

 

TURNUS II   1-5.07.2024

Podróż dookoła świata

Kto nie marzy o podróży dookoła świata? Wybierzemy się w podróż, podczas której poznamy kulturę i kuchnię różnych krajów. Nauczymy się chińskiej kaligrafii, a z podróży do amazońskiej dżungli przywieziemy indiańską biżuterię, którą sami wykonamy. Poznamy mity i legendy afrykańskie, dowiemy się, jak ważny jest szacunek dla przodków, kultury i przyrody. Nie lada gratką będzie nauka tańców afrykańskich! Wykonamy mapę przypraw, a każdy uczestnik ozdobi drewnianą łyżkę, która posłuży mu do gotowania pyszności na warsztatach kulinarnych. Czeka nas mnóstwo eksperymentów, takich jak chemiczne jojo, przygotowywanie popularnych slime'ów we wszystkich kolorach tęczy oraz nauka magicznych sztuczek, które zaskoczą niejednego. 

 

TURNUS III    8-12.07.2024

 Letnia akademia tropicieli przyrody

W czasie wakacji warto nacieszyć się naturą, dlatego też uczestnicy półkolonii trafią do akademii tropicieli przyrody! Zasadzimy rośliny, wybierzemy się na poszukiwania najpiękniejszych letnich kwiatów i wykonamy obraz z roślin. Uzbrojeni w lupy udamy się do parku, aby przyjrzeć się życiu owadów. Sfotografujemy znaleziska i urządzimy mini galerię owadów. Samodzielnie wykonamy piękne motyle i niezwykłe ryby. Przyrządzimy pyszną pastę z awokado, owocowego krokodyla i pożywny deser dla dzielnych tropicieli. Na zakończenie półkolonii urządzimy smakowity piknik.

 

TURNUS IV   15-19.07.2024

W laboratorium Dextera  

Któż nie zna małego rudowłosego geniusza w białym fartuchu, czarnych lakierkach, fioletowych rękawiczkach i okularach?  Dexter stanie się naszym kreskówkowym przewodnikiem po krainie chemii. Zbudujemy laboratorium, w którym będzie czekała na nas odlotowa mikstura kapitalnych eksperymentów. Przy pomocy bezpiecznych odczynników, szkła laboratoryjnego oraz sprzętu do majsterkowania, pod czujnym okiem osób dorosłych będziemy odkrywać prawa fizyki i chemii. Przy użyciu prostych związków chemicznych wyizolujemy DNA z owoców. W naszym laboratorium nie zabraknie również wybuchowych eksperymentów. Każdy geniusz na miarę Dextera potrafi przygotować sobie do jedzenia prawdziwe chemiczne kąski, zatem przygotujemy limonkową oranżadę oraz zielone ciasto. Każdy dzień będzie wielką niewiadomą pełną laboratoryjnych niespodzianek!

 

TURNUS V   22-26.07.2024

Tajemnice Egiptu

Egipt już od czasów starożytnych przyciągał podróżników swoją niezwykłą historią. Dziedzictwo faraonów przeplatane współczesną kulturą, bogactwo podwodnego świata i gościnność Egipcjan - to tylko niektóre z powodów, dla których wybierzemy się do tego kraju. Odkryjemy jedyny ocalały cud starożytnego świata - Wielkie Piramidy w Gizie, gdzie odczytamy hieroglify, odnajdziemy mumie i pokonamy egipskie ciemności przechodząc labirynt. Będziemy podziwiać Sfinksa, wyprodukujemy papirus oraz odwiedzimy Ibn Tulun — jeden z największych i najstarszych meczetów w Egipcie. Spędzimy dzień w Aleksandrii, gdzie zwiedzimy fort Kajtbeja oraz zajrzymy do Fajum — największej oazy w Egipcie, gdzie weźmiemy udział w wyścigu wielbłądów oraz skosztujemy napoju Faraona. Z naszej wyprawy przywieziemy egipskie bransoletki, szkatułki Kleopatry oraz kryształowe skarabeusze.

 

TURNUS VI   29.07-02.08.2024

W krainie szyfrów

Rozpoczynając podróż po tajemniczej krainie szyfrów, trafimy do Akademii Kryptologów, gdzie zgłębimy tajniki szyfrowania i rozszyfrowywania kodów. Dowiemy się, jak działa znikający tusz i jak wykorzystać sok z cytryny w pracy kryptologa. Sprawdzimy swój spryt w grach logicznych. Wykonamy lupę przydatną do odczytywania małych kodów, saszetkę na przybory kryptologa i zaszyfrowane rysunki z liter i cyfr. Weźmiemy udział w wyścigu hulajnóg, torach przeszkód i grach zespołowych. Jako Adepci Akademii sprawdzimy zdobytą wiedzę w tajemnej komnacie pełnej ukrytych zagadek. Dowiemy się, jak samodzielnie przyrządzić śniadanie kryptologa, wzmacniający nektar i szyfrowane ciastka agentów.

 

TURNUS VII   5-9.08.2024

Survival- sztuka przetrwania

Witamy w szkole przetrwania! Dowiemy się, jak zbudować szałas i tratwę oraz, jak poruszać się w terenie. Będziemy wyznaczać kierunki świata nie tylko przy pomocy kompasu. Czeka nas również trening na torze przeszkód oraz nauka rozpoznawania pogody. Wyjątkowe emocje będą towarzyszyć nam w trakcie konkursu na budowanie szałasu. Nauczymy się budować baterię z owoców, odpalimy za jej pomocą żarówkę oraz wyhodujemy własną kolonię bakterii. Przed nami szereg przydatnych eksperymentów, jak np. budowa filtra wodnego. Na warsztatach kulinarnych przygotujemy podpłomyki oraz liofilizowaną żywność do zadań specjalnych. Czeka nas także nauka podstaw pierwszej pomocy oraz zabawy z mapą na terenie parku! Jeśli chcesz poczuć smaczek prawdziwego survivalu, a przede wszystkim aktywnie i bezpiecznie spędzić czas – zapraszamy!

 

TURNUS VIII   12-16.08.2024 przerwa wakacyjna

 

TURNUS IX    19-23.08.2024

Tydzień w wehikule czasu

Już pierwszego dnia przekonamy się, że podróże w czasie są możliwe. Zbudujemy wehikuł, który nas przeniesie do odległych epok. W epoce kamienia wraz z rodziną „Krudów” postaramy się przetrwać i nie dać się zjeść prehistorycznym stworom. Zapolujemy na mamuty i tygrysy szablozębne. Dowiemy się, w jaki sposób jaskiniowcy ujarzmili ogień oraz do czego zaczęto go wykorzystywać. Kolejnym przystankiem będzie podróż do czasów starożytnych. Zwiedzimy w niej amfiteatr i poznamy tajemnice starożytnego greckiego teatru, w którym odbędzie się wielkie greckie przedstawienie inspirowane mitami. W średniowieczu rozgościmy się w Kamelocie, gdzie wraz z rycerzami Okrągłego Stołu urządzimy prawdziwy turniej rycerski. Przygotujemy eliksir owocowy dający siłę. Być może uda nam się też przenieść w przyszłość!

 

TURNUS X    26-30.08.2024

Kryminalne zagadki miasta

Każde miasto skrywa mroczne tajemnice. Ich ślady odnajdziemy w ciemnych zaułkach i opuszczonych miejscach. Rozwikłaniem ponurych zagadek zajmą się najlepsi fachowcy, którzy otworzą własne biuro detektywistyczne. Młodzi detektywi zbadają wakacyjne poszlaki. Tajemniczy podejrzany spróbuje namieszać w naszej okolicy i tylko my powstrzymamy go przed skazaniem całego miasta na wakacyjną nudę. Będziemy podążali za listem gończym groźnego przestępcy oraz stworzymy jego portret pamięciowy. Dowiemy się, kto dokonał fałszerstwa dzieł sztuki i wykonamy replikę skradzionego obrazu. Sprawdzimy, jak odróżnić prawdziwe dzieło sztuki od fałszywego. Stworzymy mapę miasta z wykorzystaniem kalki, zbadamy odciski palców i DNA naszego podejrzanego. Zagramy w detektywistyczną grę, gdzie zaszyfrowane wskazówki doprowadzą nas do miejsca przestępstwa. Wspólnie przygotujemy jaglany deser w słoiku i sałatkę Sherlocka Holmesa.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

  • Półkolonie będą się odbywały w dni robocze, w godz. 8:00 - 17:00. 
  • Zachęcamy do wykupienia przygotowywanych na miejscu obiadów lub całodziennego wyżywienia.
  • Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: biuro@szkola-odkrywcow.pl Prosimy o przesłanie danych dziecka (imię, nazwisko i data urodzenia) oraz podanie wybranego terminu półkolonii i pakietu.
  • Więcej informacji pod numerem telefonu 882 008 720.

Na młodych odkrywców każdego dnia czekać będą liczne atrakcje i niespodzianki!

Serdecznie zapraszamy!

 

Szkoła Józefosław Mysiadło Piaseczno Konstancin

facebook