Wakacje i ferie

Wszystkie dzieci w wieku od 5 do 10 lat (dzieci urodzone w latach 2012 - 2018) zapraszamy do Szkoły Odkrywców na pełne niespodzianek i naukowych przygód półkolonie. Nasza oferta skierowana jest zarówno do uczniów Szkoły Odkrywców, jak też dzieci uczęszczających do innych placówek, które pragną przeżyć niezapomniane wakacje. Przyjmujemy jeszcze zapisy na wszystkie turnusy i zapraszamy także na pojedyncze dni, a nie tylko na pełne tygodnie.  Więcej informacji pod numerem telefonu 882 008 720.

Przygotowaliśmy również ofertę zajęć językowych z Native Speakerem. Zajęcia językowe są doskonałym połączeniem zabawy i nauki języka angielskiego. Warsztaty językowe będą się odbywały w wybranych turnusach (turnus 1, 2, 3, 4, 5) przez cztery dni w tygodniu, w blokach 2 x 45 minut i będą ściśle powiązane z motywem przewodnim każdego turnusu.


OFERUJEMY 2 PAKIETY:

PAKIET PODSTAWOWY, czyli półkolonie tematyczne  (5 dni) koszt 525 zł, (4 dni - dotyczy turnusu 8 - koszt 420 zł)

Przy zapisywaniu dziecka na pojedyncze dni - opłata wynosi 120 zł za każdy dzień.

 

PAKIET ROZSZERZONY, czyli  półkolonie tematyczne oraz zajęcia językowe z Native Speakerem (4 dni po 90 minut zajęć) w SUPER cenie! Koszt jednej 45-minutowej lekcji j. angielskiego to tylko 30 zł. Koszt półkolonii z j. angielskim - (5 dni) 525 zł + 240 zł = 765 zł

Przy zapisywaniu dziecka na pojedyncze dni - opłata wynosi 180 zł za każdy dzień (w cenie są zajęcia z j. angielskiego)

 

W programie:

  • ciekawe bloki tematyczne
  • zajęcia sportowe
  • fascynujące eksperymenty
  • zajęcia plastyczno – konstrukcyjne
  • warsztaty kulinarne
  • zajęcia z robotami

 

TURNUS 1

WYSPA SKARBÓW

26-30.06.2023

Ahoj przygodo! Podczas tygodnia pod znakiem pirackiej bandery stworzymy akcesoria niezbędne do transformacji w wilka morskiego. Zaprojektujemy piracką flagę, wykonamy pirackie czapki oraz przepaski na oko, a najodważniejsi ozdobią ciało tatuażami. Doświadczymy wielu szalonych eksperymentów i postaramy się wyjść zwycięsko z pokoju pełnego zagadek. Mapa oraz list w butelce zaprowadzą nas na Wyspę Czaszek, gdzie w Jaskini Tajemnic znajdziemy przepis na eliksir supermocy, który wspólnie wykonamy. Dzięki jego właściwościom zwyciężymy w morskim turnieju i dotrzemy do upragnionej Kopalni Diamentów.

 

TURNUS 2

ŚLADAMI WIELKICH PODRÓŻNIKÓW

03-07.07.2023

Podążając śladami wielkich podróżników, dotrzemy do Ameryki i spędzimy dzień w wiosce indiańskiej, gdzie wykonamy talizmany. Odwiedzimy Mediolan, weźmiemy udział w pokazie mody i zjemy prawdziwe włoskie śniadanie. Podczas gry w statki stoczymy bitwę na wodach Pacyfiku. Skonstruujemy kompas, który wskaże nam drogę na Czarny Ląd. Zobaczymy erupcję wulkanu Mount Meru, wspólnie wykonamy makiety własnych wulkanów. Podróż zakończymy na Hawajach, gdzie będziemy nurkować z rekinami Galapagos i podziwiać najpiękniejsze na świecie rafy koralowe.

 

TURNUS 3

SMAKI ŚWIATA

10-14.07.2023   

Zapraszamy na półkolonie pełne kulinarnych przygód, w trakcie których będziemy podróżować po całym świecie, poznając najróżniejsze, niespotykane na co dzień smaki i zapachy. Stworzymy wielką mapę przypraw - dowiemy się skąd pochodzą produkty, których używamy w kuchni. Nauczymy się tańca rodem z Bollywood oraz przygotujemy wrapy z tortilli i pyszne desery. Wykonamy książkę kulinarną z najsmaczniejszymi przepisy. W trakcie zajęć nie zabraknie również sportowych wyzwań, gier terenowych oraz fascynujących eksperymentów z wykorzystaniem suchego lodu.

 

TURNUS 4

Z KAMERĄ WŚRÓD ZWIERZĄT

17-21.07.2023

Zapraszamy w podróż przez pięć kontynentów, podczas której doświadczymy bliskich spotkań ze zwierzętami zamieszkującymi różne części świata. Zanurkujemy batyskafem w głębiny oceanu, aby sprawdzić czy płetwal błękitny może być wielkości naszej szkoły oraz policzymy uzębienie kaszalota. Wykonamy własny peryskop, aby móc obserwować z ukrycia ptaki dodo zamieszkujące Madagaskar. Z pomocą lupy przyjrzymy się również mniejszym stworzeniom np. nimfie stawowej. Zbudujemy domek dla owadów, a w pracowni chemicznej wykonamy pastę do zębów dla słonia.

 

TURNUS 5

W PRACOWNI MAŁEGO ARTYSTY

24-28.07.2023

Podczas tego turnusu udowodnimy, że każdy ma duszę artysty. Będziemy malować zaczarowaną nitką, nauczymy się farbować tkaniny, dzięki czemu damy nowe życie ubraniom. Poznamy technikę pouringu- czyli metodę tworzenia wylewanych obrazów. Ozdobimy wakacyjne szkatułki metodą decoupage. Weźmiemy udział w kolorowej wojnie balonowej. Podczas warsztatów kulinarnych stworzymy smaczne dzieła sztuki na własnym talerzu. Nauczymy się wykonywać łapacze snów, które pięknie ozdobią pokój i będą wspaniałą pamiątką z wakacji.

 

TURNUS 6

PODRÓŻ W PRZYSZŁOŚĆ

31.07-04.08.2023

Na ten turnus zapraszamy fanów nowoczesnych technologii, gdyż naszymi towarzyszami będą roboty. Dowiemy się, jak działa sztuczna inteligencja. Stworzymy robota, któremu nadamy niezwykłe moce potrzebne do wydostania się z pokoju przyszłości. Wydrukujemy własne projekty na drukarce 3D. Zgłębimy tajniki ludzkiego mózgu, wykonamy połączenia sztucznych sieci neuronów, stworzymy hologramy, ożywimy namalowane postacie. Odwiedzimy nowoczesną kuchnię, sprawdzimy jaką furorę robią drukarki 3D używające czekolady. Wykonamy także swoje czekoladowe imiona oraz przygotujemy odżywcze koktajle.

 

W TERMINIE 7-18.08.2023  TRWA PRZERWA WAKACYJNA 

 

TURNUS 7

W KRAINIE CZARÓW

21-25.08.2023

Zapraszamy w podróż do Krainy Magii i Czarów, gdzie poznamy magiczne sztuczki i przeżyjemy fascynujące przygody. Wykonamy księgę zaklęć i czarów. Dowiemy się, jaki wpływ mają zioła na zdrowie człowieka, a w tajemniczym laboratorium przygotujemy różne ziołowe mikstury. Stworzymy własne różdżki i kapelusze, jak na prawdziwych czarodziejów przystało. Samodzielnie przygotujemy potrawy kuchni molekularnej – kawior z soku owocowego oraz zdrowe żelki przygotowywane na bazie owoców. Nie zabraknie również magicznych i wybuchowych eksperymentów. Będzie magicznie, wesoło i naukowo!

 

TURNUS 8 (4 dni)

TROPICIELE PRZYRODY

28-31.08.2023

Zapraszamy do odkrywania tajemnic fascynującego świata przyrody. Dowiemy się, jak chronić nasze środowisko, wykonamy baterię z ziemniaków oraz zegar słoneczny. Nauczymy się posługiwać mapą i kompasem. Założymy hodowlę roślin i będziemy obserwować ich rozwój. Poprzez doświadczenie sprawdzimy, jak przebiega transport wody w roślinach. Wykonamy piękne kwiatowe obrazy z żywych roślin oraz niezwykłe meduzy. Podczas warsztatów kulinarnych poznamy recepturę przygotowywania orzeźwiających napoi oraz lodowych deserów. Rozwiązując zagadki ukryte w kodach QR poznamy najeżkę - rybę, która pokryta jest kolcami.

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE:

  • Półkolonie będą się odbywały w dni robocze, w godz. 8:00 - 17:00. 
  • Zachęcamy do wykupienia przygotowywanych na miejscu obiadów (19,50 zł/dzień) lub całodziennego wyżywienia (27 zł/dzień).
  • Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: biuro@szkola-odkrywcow.pl Prosimy o przesłanie danych dziecka (imię, nazwisko i data urodzenia) oraz podanie wybranego terminu półkolonii i pakietu.
  • Więcej informacji pod numerem telefonu 882 008 720

Na młodych odkrywców każdego dnia czekać będą liczne atrakcje i niespodzianki!

Serdecznie zapraszamy!

Szkoła Józefosław Mysiadło Piaseczno Konstancin

facebook